Baş AğrısıBaş ağrısı ve migren hakkında her şey

Baş Ağrısı Göze Vurur mu?

Tarih: Yazar: Kategori: Bilgiler with 1 Yorum

bas masaji Baş Ağrısı Göze Vurur mu?Baş ağrısının göze vurması bazı durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Ancak bazı durumlarda da baş ağrısının göze vurması ciddi birer belirti olarak algılanmaktadır. Önemli olan nokta baş ağrısının mı göze vurduğu yoksa göz hastalığına bağlı olarak mı başın ağrıdığının ayrımının doğru yapılabilmesidir. 

Göz tansiyonu olarakta bilinen glokom hastalığının ciddi belirtilerinden biri de şiddetli baş ağrılarıdır. Bunun yanı sıra yanlış gözlük kullanımı da şiddetli baş ağrılarına neden olabilmektedir. Eğer gözlük kullanıyorsanız ve şiddetli baş ağrısı yaşıyorsanız gözlük numaranızı bir göz doktoruna kontrol ettirmenizde fayda vardır. Baş ağrısına eşlik eden göz ağrısının yanı sıra boyun bölgesinde de ağrılar yaşıyorsanız migrenden şüphe edebilirsiniz. Migren ağrıları kronik ağrılar olup bazen 72 saate kadar şiddetli şekilde devam edebilmektedir. Baş ağrısı bazen çok şiddetli yaşanıyorsa da gözlere vurabilmektedir.

Tagged , , ,

One Comment

  1. tuğçe satar18 Ocak 2013 at 22:19Reply

    başım çok ağrıyo kaşlarım ağrıyo burnum ensem ve göz bebeklerim üyüyo baskıdan yaptığını tahmin ediyorum göz doktarına gittim bişey yok dedi ama çok ağrı cekiyorum ve göz bebeklerim büyüyo sizce neden

Yorum yapın!

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*